فیلمسازی, گریم

گریم

گریم

طراح چهره پردازی (طراح گریم)

او کسی است که با توجه به نقش و ویژگی های آن و نیز با توجه به بازیگری که قرار است آن نقش را ایفا کند، طرحی از چهره بازیگر تهیه می کند. او یا طرحش را خودش بر روی بازیگر پیاده می کند. همچنین میتواند آن را به چهره پرداز می سپرد. او همچنین بر کار چهره پردازان، آرایشگرها و مو آراها نظارت می کند.

گریم

گریمور (چهره پرداز)

چهره پرداز یا گریمور یا مسئول گریم فردی است که آرایش چهره بازیگران برای حضور در نمایش های تلویزیونی، سینمایی یا تئاتری را بر عهده دارد. چهره پردازی از سال ۱۹۸۱ تبدیل به یکی از موارد جایزه اسکار گردید. هم اکنون در کشور آموزشگاه های بسیاری به آموزش گریم به هنرجویان می پردازند. در آرایشگاه های زنانه از گریم به میکاپ نام برده می شود.

چهره پرداز کسی است که مطابق با طرحی که طراح چهره پرداز ارائه داده ، بازیگر را اصطلاحاً گریم کرده و برای بازی آماده می کند. به چهره پرداز ، گریمور هم گفته می شود. چهره پردازی شامل نقاشی اعضای بدن هم می شود که کار چهره پرداز است و برای نشان دادن زخم و غیره می باشد.

در ایران معمولا دو گریمور آقا و خانم در پروژه ها وجود دارند. هر کدام وظیفه گریم آقایان و خانم ها را بصورت جدا به عهده دارند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *